Announcements


NOT EXIST ENGLISH SOURCE THUS YOU ARE VIEWING IN TURKISH.

HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ
SPOR BİLİMLERİ FAKÜLTESİ
EGZERSİZ VE SPOR BİLİMLERİ BÖLÜMÜ

 

HAREKET VE ANTRENMAN BİLİMLERİ ANABİLİM DALI
YÜKSEK LİSANS ve DOKTORA PROGRAMI

Sevgili öğrenciler,

Spor Bilimleri’nin tüm çalışma alanlarını içeren lisansüstü düzeyde eğitim verdiğimiz Spor Bilimleri ve Teknolojisi Ana Bilim Dalı artık daha özgün çalışma alanlarını içeren Ana Bilim Dallarına ayrılmıştır.

Bu Ana Bilim Dallarına birisi; Hareket ve Antrenman Bilimleri’dir ve Sağlık Bilimleri Enstitüsüne bağlı olarak tezli yüksek lisans ve ORPHEUS etiketi (Organisation of pHD in Biomedicine and Health Sciences European System) ile akredite edilmiş doktora programı yürütmektedir. ORPHEUS etiketi ile mezuniyet koşulları için: ORPHEUS etiketi ile mezuniyet koşulları_20.08.2020.pdf (hacettepe.edu.tr).

 

Anabilim dalının öğretim üyesi kadrosu aşağıdadır. Çalışma veya araştırma konuları için kişisel web sayfalarından veya Googlescholar’dan ulaşabilirsiniz.

 

Öğretim Üyesi                                            Çalışma Alanı

Prof. Dr. Ayşe KİN İŞLER                         Hareket ve Antrenman Bilimi     

Prof. Dr. Tahir HAZIR                               Hareket ve Antrenman Bilimi

Doç.Dr. Şükrü Alpan CİNEMRE              Hareket ve Antrenman Bilimi

Doç. Dr. Pınar ARPINAR AVŞAR           Spor Biyomekaniği ve Motor Kontrol

Dr. Öğr. Üy. Serdar ARITAN                    Spor Biyomekaniği ve Motor Kontrol

Dr. Öğr. Üy. Arif Mithat AMCA               Spor Biyomekaniği ve Motor Kontrol

Dr. Öğr. Üy. Hüseyin ÇELİK                    Spor Biyomekaniği ve Motor Kontrol

 

Başvuru Tarihleri : 16.08.2021 – 27.08.2021

 

1.Yüksek lisans öğrenci kabul koşulları:

 1. Spor Bilimleri Fakültesinden, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulundan, Spor Bilimleri ve Teknolojisi Yüksekokulundan, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Fakültesinden, Tıp Fakültesinden, Beslenme ve Diyetetik Bölümünden, Fen Fakültesi Biyoloji, Fizik, Kimya ve Matematik Bölümlerinin birinden, Mühendislik Fakültesi Makine, Endüstri, Matematik ve Fizik Mühendislik Bölümlerinin birinden mezun olmak.
 2. Yukarıda belirtilen mezuniyetlerin dışındaki başvurular için Hareket ve Antrenman Bilimleri Anabilim Dalı Akademik Kurulunca kabul edilen 4 yıllık yüksekokul veya fakülte mezunu olmak.
 3. Hacettepe Üniversitesi Lisansüstü Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliği ile Sağlık Bilimleri Enstitüsü başvuru koşullarını sağlamak.
 4. ALES (SAY/EA) puan türü ile Sağlık Bilimleri Enstitü Kurulu tarafından belirlenen ve Hacettepe Üniversitesi Senatosu tarafından onaylanan ALES ve Yabancı Dil taban puanına sahip olmak (ALES-Yabancı Dil Puanları Tablosu).
 5. Spor Bilimleri alanı dışındaki Fakültelerden mezun adaylar için Hacettepe Üniversitesi Lisansüstü Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliği ile tanımlanan Bilimsel Hazırlık Programı kapsamında Anabilim Dalı Akademik Kurulu tarafından belirlenen dersleri almak ve sınavlarını başarıyla tamamlamak.

 

2. Doktora öğrenci kabul koşulları:

 1. Spor Bilimleri, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Beslenme ve Diyetetik, Biyoloji, Fizik ve Fizik Mühendisliği, Matematik ve Matematik Mühendisliği, Kimya ve Kimya Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği alanlarında yüksek lisans mezunu olmak.
 2. Tıp Fakültesinden mezun olmak.
 3. Yukarıdakiler dışındaki başvurular için Hareket ve Antrenman Bilimleri Anabilim Dalı Akademik Kurulunca kabul edilen yüksek lisans derecesine sahip olmak.
 4. Hacettepe Üniversitesi Lisansüstü Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliği ve Sağlık Bilimleri Enstitüsü başvuru koşullarını sağlamak.
 5. ALES (SAY/EA) puan türü ve Sağlık Bilimleri Enstitü Kurulu tarafından belirlenen ve Hacettepe Üniversitesi Senatosu tarafından onaylanan ALES ve Yabancı Dil taban puanına sahip olmak (ALES-Yabancı Dil Puanları Tablosu).
 6. Spor Bilimleri alanı dışındaki Fakültelerden yüksek lisans derecesine sahip adaylar için Hacettepe Üniversitesi Lisansüstü Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliği ile tanımlanan Bilimsel Hazırlık Programı kapsamında Anabilim Dalı Akademik Kurulu tarafından belirlenen dersleri almak ve sınavlarını başarıyla tamamlamak.

 

Başvuru ve Kayıt İşlemleri için: Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü

 

 

 

 

Modified Time: 04/08/2021 14:55